HATÁRTALANUL 2018. Délvidék-Fontos tudnivalók

1.Indulás és érkezés: Az EMMI rendelkezései értelmében reggel 04:00 és este 23:00 között.

Indulás: Reggel 6 óra iskola elől (2018.10.21.)

Érkezés: Előreláthatólag (határ függvénye):18-19óra között (2018.10.24.)

2.Úti okmányok –Személyi igazolvány – Személyi igazolvány nagyon fontos, hogy meglegyen, előre össze fogjuk szedni. Akinek nincs érvényes személyi igazolványa annak legyen érvényes útlevele. Ha egyik sincs nem vehet részt a kiránduláson.

3.Szállás: Szabadka 2-3-4 ágyas szobák

4.Általános tudnivalók és szükséges felszerelések:

 A diákok maximum 15 kg-os bőrönddel, utazótáskával jöhetnek + a kézipoggyásszal, amely az utastérbe kerül a csomagtartóba.

 A csomagokon felül 1 db hálózsák, vagy párna.

 A diákok tanulmányi kiránduláson vesznek részt, ezért tollat, ceruzát és 1 db kis jegyzetfüzetet is hozzanak!

 A feladatokat csoportokban, előre legyártott munkafüzetekben végzik az idegenvezetőink irányításával.

 A telefonhasználat! -külföldi díjszolgáltatás nagyon költséges. Elsősorban fényképezéshez használják,  a zenehallgatás csak szabadidős programoknál engedélyezett,

 A szülők 17:00-20:00 óra között hívják gyermekeiket, más időpontban ne zavarják a kirándulás menetét telefonhívásokkal! Wifi jel nagyon gyenge! A telefontöltéshez jó, ha hoznak egy elosztót (T elosztót, ugyanis egy szobában nincs annyi konnektor, ahány telefon)

 Szülői nyilatkozatot kell tenni, hogy a gyerek egészséges az induláskor, az orvos által esetlegesen felírt gyógyszerrel ellátták a gyermeket. Milyen jellegű ételallergiája van. Gluténmentes kenyérrel itthonról kell ellátni, laktózérzékenynél legyen mill and joy rágótabletta.

5.Költőpénz

 Az ország hivatalos pénznemének megfelelően, maximum 5.000 Ft értékben.  /Szerb Dínár/ Zentán a pénzváltás megoldható.

 A program miatt a vásárlási lehetőség korlátozott.

6.Öltözködés

 Kényelmes viselet, utazáshoz, túrához, kiránduláshoz. /Túrázáshoz sport- vagy túracipő/.

 Lehetőség a réteges öltözködésre!!!! (kabát, pulóver).

 Minimum 2 pár cipő (zárt, biztonságos) esetleges átázás esetén történő cserére.

 Sapka (meleg és hideg ellen,).

 Kapucnis esőkabát.

7.Étkezésekről

 Napi 3- szori étkezést biztosítunk a tanulóknak (reggeli a szálláson -hideg csomagos ebéd – meleg, 2 fogásos vacsora a szálláson.

 Tilos CHIPS és COLA fogyasztása az autóbuszon, az utazás időtartama alatt a buszon kivül is! (Útközben rosszul lesznek tőle)

 Aki nagyobb étkű, rágcsálnivalót és esetleges ételpótlást tegyenek be!

 A víz mindenhol fogyasztható!

 Kérjük a szülőket gondoskodjanak arról, hogy minden gyereknél kulacs vagy palack legyen, hogy ezeket reggel megtölthessék a gyerekek a szálláson.

8.A szállodák és szállások általános házirendje:

 A szállásokat kitakarítva, tisztán veszik át a kísérő kollegák az idegenvezetőkkel együtt, a szállás elhagyásakor hasonlóan, a szemetet szemeteszsákokban elhelyezve, a szobát tisztán adjuk át.

 A rongálásokat jelenteni kell, jegyzőkönyv készül róla és a kárt a helyszínen a kaucióból rendezni kell!

 A házirend szerint legkésőbb 23:00-kor „takarodó” van, kérjük az elcsendesedést, hiszen a szállásokon rajtunk kívül szállóvendégek is vannak!

A gépkocsivezetők is itt laknak, akik a következő napon a munkájukat végezve, gyermekeink testi épségéért felelnek, pihentnek kell lenniük.

Ne feledjük Magyarországot és Intézményünket képviseljük!

A program tervezete a következő linken érhető el:

Délvidék program

Segítség a KRÉTA rendszer használatához:

Számítógépen történő bejelentkezés esetén:

címsorba írandó: https://klik029050001.e-kreta.hu

segítség

A felhasználónév helyére kerül: a gyermek 11 jegyű OM azonosító kódja (kis lapocskán hazaküldtük, de megtalálható a diákigazolványon, illetve az osztályfőnököktől elkérhető)

A jelszó helyére kerül: a gyermek születési dátuma kötőjelekkel (pl.1975-08-17)

Telefonon történő bejelentkezéshez:

Play áruház (keresőjébe beírom: KRÉTA Ellenőrző)

bty

Rákattintok ekkor a következő kép jelenik meg a telefonon)

bty

A telepítés feliratra kattintok. Ekkor elindul a letöltés.

bty

Az applikáció letöltődése után a megnyitás feliratra kattintok.

bty

Felhasználónév: 11 jegyű OM azonosító kódja (kis lapocskán hazaküldtük, de megtalálható a diákigazolványon, illetve az osztályfőnököktől elkérhető)

Jelszó: a gyermek születési dátumkötőjelekkel (pl.1975-08-17)

Majd!!!

“Válasszon intézményt” felirat itt a Nyárády András Általános Iskolat kell megkeresnünk és rákattintani!

Szeretnénk ha valamennyi kedves tanulónk és szüleik használnák a KRÉTA iskolaadminisztrációs rendszert!

X. Rudabányai mazsorett-találkozó

A Nyárády András Általános Iskola Nyárády Csillagok mazsorett csoportja állandó résztvevője a Rudabányán megrendezett találkozónak.

Büszkék vagyunk a csoport valamennyi tagjára!

Köszönjük a felkészítő munkát Telekiné Szepesi Mária tanító néninek!

bty bty bty bty41305881_684213418610525_8186178413153746944_n 41434888_2152968194949964_2222152560679059456_n